לדף הבית
תינוקות וכלבים
כללים שיבטיחו הרמוניה בין התינוק לכלבכם

ברכות!
תינוק חדש מצטרף למשפחה. ההתרגשות רבה והשמחה גדולה.
יחד עם זאת, הגעתו הקרבה של התינוק מלווה לעיתים בשאלות וחששות לגבי השאלה: כיצד יקבל כלבכם האהוב את הגעתו של חבר חדש ללהקה.
האם הכלב יקנא בתינוק ויסכן אותו? או שמא הם יחיו בהרמוניה?
ובכן אל דאגה, היערכות נכונה תבטיח הרמוניה במבנה הלהקה החדש.

כלל 1 - היערכות מקדימה בזמן ההיריון
הגעתו של התינוק כרוכה בשינויים רבים לא רק בחייכם אלא גם בחייו של הכלב. לכן, ככל שתיתנו לכלבכם תקופת הסתגלות ארוכה יותר להפנים את השינויים, כך ייטב.
בהתאם לכך, רצוי מאוד שתהליך הלימוד יחל עוד בתקופת ההיריון ולא אחרי הגעת התינוק לעולם.
במהלך ההיריון יש להרגיל את הכלב להימנע מכניסה לאזורים מוגדרים בבית כגון חדר השינה של התינוק, פינת החתלה ופינת הנקה. חשוב לבצע פעולה זו עוד במהלך ההיריון ולא בתומו מכיוון שאין אנו רוצים שהכלב יחשוב ששינויים אלו בוצעו בגלל נוכחותו של התינוק.
כמוכן חשוב לגשת לווטרינר ולוודא שכלבנו בריא ואינו מסכן את בריאות התינוק.

כלל 2 - כניסה מבוקרת של התינוק לבית
הפגישה הראשונה בין הכלב לתינוק היא אירוע מפתח להמשך היחסים. ככל שהכלב ירגיש בנוח עם נוכחותו של התינוק בשלב זה, כך הוא יקבל אותו טוב יותר בהמשך. בהתאם לכך, לאחר שהתינוק נולד אך בטרם הגיע הביתה, רצוי להביא בגד אשר ריח גופו של התינוק נספג בו. זאת על מנת להרגיל את הכלב מראש לריח גופו של חברו החדש.
בנוסף, בחזרתכם מבית החולים, רצוי שהאמא תיכנס הביתה ראשונה ללא התינוק ותעניק תשומת לב לכלב. לאחר שהכלב קיבל את תשומת הלב לה הוא רגיל, נכניס את התינוק הביתה. זאת על מנת שהכלב לא ירגיש מאוים מנוכחותו החדשה של התינוק.

כלל 3 - עידוד אינטראקציה חיובית בין התינוק לכלב
הורים רבים נוטים להילחץ כאשר נוצרת אינטראקציה בין הכלב לתינוק. הלחץ של ההורים יכול להעכיר את אופי האינטראקציות בין התינוק לכלב. לפיכך, כאשר נוצרת אינטראקציה בין הכלב לתינוק על ההורים להישאר נינוחים ולא לשדר לחץ. יתרה מכך, לא רק שאסור לשדר לחץ, אלא שיש לשבח את הכלב על כך שבא במגע עם התינוק (בהקשר זה חשוב לציין שאת הכלב יש לחזק מילולית ולא על די מתן צ'ופרים. זאת מאחר ומעורבות של אוכל יכולה לייצר תסיסה).

כלל 4 - היוועצות באיש מקצוע
חשוב לציין שכל הכלבים בהכרח נבדלים זה מזה במבנה אישיותם. לכן, כל האמור לעיל אין בו כדי להחליף היוועצות במאלף מקצועי לקראת הצטרפותו של התינוק למשפחה.

לקוחות עם תינוקות מספרים...
הכן כלבך לחורף
אמנם החורף בארצינו אינו מלא פתיתי שלג או נטיפי קרח הנוצרים בליל קרה, אבל גם אנחנו מפעילים תנור מספר לילות בשנה.

חברו הטוב של האדם אכן עטוף בפרווה נעימה, אך לעיתים זה לא מספיק ויש צורך להוסיף שיכבה נוספת (מעיל או סוודר). בעיקר אצל גורים, בוגרים, כלבים בעלי פרווה קצרה ומבנה גוף רזה. כמו כן, יש לתת כמות נוספת של מזון מהרגיל בשל צריכת האנרגיה הנדרשת לחימום הגוף. ועם זאת, יש להקפיד על פעילות גופנית קבועה במהלך חודשי החורף בכדי למנוע השמנת יתר.

בסביבה הבייתית חשוב שתהיה פינה חמה ונעימה. התנורים אמנם יעלו את הטמפרטורה אך גם יגרמו ליובש בחלל הבית, ולכן ממולץ להניח כלי מים סמוך למקור החום, ובכך נייצר סביבה לחה העוזרת לדרכי הנשימה.

לכלבי החצר שבינינו חשוב לספק אזור מקורה המוגן מגשמים ורוחות ומבודד מן הקרקע.
חשוב לדעת שהולכת חום הינה דו כיוונית וחיבוק חיית המחד תחמם גם אתכם.

חורף חם ונעים!
Possible Worlds Ltd. האתר נבנה ע"י עולמות אפשריים בע"מ | עיצוב האתר: אופיר שהם | כל הזכויות שמורות לטריינדוג © 2021 | טל: 1-700-700-385